کپسول قهوه نسپرسو چیست و راهنمای انتخاب خرید کپسول نسپرسو

شما هم دستگاه قهوه ساز نسپرسو خود را خریداری کرده‌اید ولی هنوز کپسول مورد نظر و مطابق با زائقه خود را تهیه نکردید؟ شاید هم در انتخاب کردن بین انبوهی از طعم‌ها سردرگم مانده‌اید؟ به شما حق می‌دهم که در انتخاب و خرید کپسول قهوه نسپرسو سردرگم شوید. برای همین در مقاله راهنمای خرید کپسول نسپرسو تحقیقات میدانی وسیعی انجام دادیم تا محبوب ترین کپسول‌های نسپرسو ساز را را گرد هم آوریم.

تنوع زیاد طعم‌های کپسول نسپرسو به بیش از ۲۴ طعم می‌رسد. بنابراین ما در این راهنمای خرید کپسول نسپرسو اطلاعات دقیق و کاملی را درباره هرکدام از انواع کپسول‌های نسپرسو را در اختیارتان قرار می‌دهیم. به گونه‌ای که بعد از خواندن این مقاله طعم همه آن‌ها را در زیر زبان خود احساس کنید!

چگونه کپسول نسپرسو انتخاب کنیم؟

چند نوع کپسول قهوه در دنیای قهوه سازی وجود دارد و کپسول قهوه نسپرسو چیست؟

قبل از اینکه درباره انواع کپسول نسپرسو حرف بزنم بهتر است این را در نظر داشته باشید که به صورت کلی چند نوع کپسول قهوه وجود دارد؟ در پاسخ به این سوال باید عنوان کنیم که هر شرکت سازنده اسپرسوساز نسپرسو برای دستگاه خود از کپسول‌های ویژه کمپانی خودش استفاده می‌کند.
مثال:
برای مثال شرکت نسپرسو که دستگاه قهوه سازهای کپسولی خود را تحت عنوان نسپرسو ساز وارد بازار کرده است کپسول‌های قهوه خود را نیز با نام تجاری نسپرسو در اختیار عموم قرار داده است.
نکته مهم: بنابراین شما راهنمای خرید کپسول نسپرسو در نظر داشته باشید که با توجه به نوع دستگاه خریداری شده باید کپسول قهوه تهیه کنید.

راهنمای خرید کپسول نسپرسو

جدول راهنمای خرید کپسول های نسپرسو به تفکیک طعم ها

۴ مورد مهم که حتما در راهنمای خرید کپسول نسپرسو باید رعایت کنید:

یک: توجه به شدت تلخی کپسول (سعی کنین شدت تلخی کپسول را که درجه بندی شده است بخوانید و با توجه به سلیقه خود انتخاب کنید. اگر طعم تلخ دوست ندارید می‌توانید از بین گزینه‌های کاراملی و وانیلی و … دست به انتخاب بزنید)

دو: مقدار قهوه موجود در هر کپسول را در نظر داشته باشید (میزان قهوه موجود در هر کپسول به صورت گرم وشته شده است بنابراین با توجه به میزان مصرف روزانه خود آن‌ها را برآورد کنید تا بدانید حدودا هر عدد کپسول برای چند فنجان قهوه شما کفایت می‌کند)

سه: تعداد کپسول در بسته ( با توجه به اینکه در هر بسته چه تعداد کپسول نسپرسو وجود دارد به صورت بلند مدت فکر کنید برای مثلا یک ماه پیش بینی می‌کنید چه تعداد کپسول نسپرسو نیاز داشته باشید و در راهنمای خرید کپسول نسپرسو آن را در نظر داشته باشید)

چهار: سازگاری کپسول با دستگاه قهوه ساز نسپرسو شما ( اگر از کپسولی استفاده کنید که مناسب با دستگاه خریداری شما نیست ممکن است آسیب‌های جدی به دستگاه بزنید. بنابراین حتما از کپسول استاندارد بهره ببرید و قبل از خرید حتما مشاورین فروش ایران دلونگی مشورت کنید)

انواع طعم کپسول نسپرسو

رتبه بندی میزان تلخی کپسول نسپرسو

۳ ویژگی مهم کپسول‌های نسپرسو

۱ – قهوه‌های کپسولی مناسب با دستگاه‌های قهوه ساز کپسولی نسپرسو توسط شرکت‌های مختلفی تولید می‌شود و می‌توانید در رنج قیمت‌های متفاوت اقدام به خرید کنید و از راهنمای خرید کپسول نسپرسو استفاده ببرید.

۲ – کپسول قهوه‌های اورجینال نسپرسو کاملا سازگار با محیط زیست ساخته شده‌اند.

۳ – تنوع بالای طعم‌ها و غلظت ایده‌آل کپسول‌های نسپرسو

کپسول‌های نسپرسو از چه موادی ساخته شده‌اند؟

جنس بدنه کپسول‌های نسپرسو از آلومینیوم قابل بازیافت است. برند نستله در کنار اهمیت مسئله محیط زیستی سعی کرده است از متریالی استفاده کند که کاملا با محیط زیست سازگار باشد و کم ترین اثر زیست محیطی را به وجود بیاورد.
همچنین برای محافظت از دانه‌های قهوه داخل کپسول در برابر رطوبت، اکسیژن، سرما و گرما قاب آلومینیومی بهترین گزینه است.

نکته: پوشش آلومینیومی دور کپسول‌های قهوه وزن بسیار سبکی دارد و حمل و جا به جایی تعداد انبوه آن نیز به آسانی انحام می‌شود.

نکته: طبق آمار در سال ۲۰۰۳ شرکت نسپرسو با کشاورزان بیش از ۱۲ کشور در حال همکاری است و تعهد بالایی نسبت به همکاری با کشاورزان دارد. به گونه ای که تلاش کرده است کشاورزان این کمپانی از سیستم‌های جدید و پیشرفته برای ارتقای سطح کیفی کارشان کمک بگیرند. بنابراین از نظر مالی امکانات لازم را در کنار آموزش‌های درست و اصولی فراهم آورده است.

کپسول نسپرسو چیست

میزان کافئین موجود در کپسول نسپرسو چقدر ارزیابی می‌شود؟

برخی از افراد فکر می‌کنند میزان کافئین موجود در کپسول‌های قهوه بیشتر از حالت فله‌ای آن است که این فکر یک باور اشتباه در میان مردم است. میزان کافئین موجود در کپسول‌های نسپرسو به عوامل مختلفی از جمله ۳ دلیل زیر ربط دارد:

۱- نوع دانه قهوه کشت شده که عربیکا است یا روستو (Arabica یا Robusta)

۲- میزان تفت دادن دانه قهوه در هنگام آماده کردن (درجه حرارت دهی و مدت زمانی که برای تفت دادن دانه‌های قهوه انجام می‌شود متفاوت است)

۳- منشا قهوه (قهوه در کدام منطقه جغرافیایی کشت و برداشت شده است)

کپسول نسپرسو بدون کافئین نیز وجود دارد؟

برای افرادی که به کافئین حساسیت دارند یا علاقه ای به مصرف آن ندارند شرکت نسپرسو از یک نوع قهوه درجه یک و غنی عربیکا استفاده کرده است و خبری از کافئین در مواد تشکیل دهنده آن نیست. در عوض از طعم میوه‌ای و اسیدی در کنار طعم شکلات استفاده شده است تا ترکیب دل پذیر و متفاوتی را درست کند.

نام کپسول‌های بدون کافئین نسپرسو Decaffeinato است. بنابراین برای خرید انواع کپسول نسپرسو بدون کافین می‌توانید کلمه بدون کافئین را در بخش سرچ فروشگاه جست و جو کنید تا به لیست کپسول‌های نسپرسو بدون کافئین دسترسی داشته باشید.

کپسول نسپرسو بدون کافئین

بهترین کپسول نسپرسو کدام است؟

اینکه کدام نوع کپسول نسپرسو جزو محبوب‌ترین طعم‌های آن شناخته می‌شود آمارهای فروش کمپانی بیانگر آن است. اما باید این نکته را نیز در نظر داشته باشیم که با توجه به اینکه سلیقه و زائقه افراد در طعم‌ها متفاوت است نمی‌توان پیشنهاد خرید یک نوع کپسول نسپرسو خاص را به همه داد. بلکه می‌توان با توجه به اینکه زائقه هرشخص چگونه است انواع محدودی از طعم‌ها را به او پیشنهاد داد.

نکته: اما یکی از طعم‌های کپسول نسپرسو که نمونه اصیل و کلاسیک اسپرسو است جزو محبوب‌ترین طعم کپسول‌های نسپرسو است. درجه تلخی طعم اسپرسو نزدیک‌ترین طعم به همان اسپرسویی که زائقه ما با آن آشنایی دارد. بنابراین اغلب افراد در هنگام خرید کپسول نسپرسو حتما یکی از خریدهایشان را به طعم اسپرسو آن اختصاص می‌دهند.

معرفی انواع کپسول نسپرسو و طعم‌های مختلف:

کپسول قهوه نسپرسو Volluto Decaffeinato
کپسول قهوه نسپرسو Barista Corto
کپسول قهوه نسپرسو مدل Vanilla Cardamom
کپسول قهوه نسپرسو Barista Chiaro