خدمات پس از فروش ایران دلونگی (سیما سرویس)

ما در ایران دلونگی اهمیت ویژه‌ای برای رضایت مشتری قائل هستیم. بنابراین در جهت احترام به آرامش خاطر شما عزیزان ۳ روز مهلت تست کالا، ۱۸ ماه گارانتی و ۵ سال خدمات پس از فروش را برای محصولات خود در نظر گرفته ایم: بنابراین در صورت وجود مشکل تیم ایران دلونگی با همکاری شرکت سیما سرویس آن را برای شما حل می کند.

خدمات پس از فروش و گارانتی ایران دلونگی (سیما سرویس) شامل چه مواردی است؟

نکته ۱ : گارانتی و خدمات پس از فروش تنها برای تعویض لوازم جانبی و قطعات دستگاه فعال شده است. بنابراین وجود اختلال در عملکرد داخلی و سخت افزاری دستگاه های دلونگی شامل خدمات گارانتی ایران دلونگی نمی‌شود و ما صرفا مسئولیت تعویض قطعات و لوازم جانبی محصولات دلونگی را بر عهده داریم.

مواردی که شامل ۱۸ ماه گارانتی و خدمات پس از فروش نمیگردد:

۱. خسارتی که بر اثر اورهیت، ضربه، شکستگی، فشار مکانیکی، ورود هرگونه مایعات ایجاد شود ۲. وارد شدن هرگونه جسم خارجی به دستگاه ۳. استفاده از لولزم غیر اصلی ۴.هرگونه تعمیرات یا باز کردن دستگاه در تعمیرگاه هایی بجز مراکز خدمات این شرکت ۵. خساراتی که بر اثر استفاده ناصحیح یا نوسانات برق ایجاد شود ۶. مواد و قطعات مصرفی فرسوده شونده، لوازم جانبی، مخزن شیر، پرتافیلتر، المنت، بویلر، و قطعات منفصله

نکته ۲: هزینه ارسال و دریافت دستگاه تا تعمیرگاه شهرستان یا تهران به عهده مصرف کننده میباشد. جهت دریافت هرگونه خدمات ارائه کارت گارانتی و فاکتور خرید الزامی میباشد. در صورت عدم درج تاریخ خرید، مهر یا مشخصات فروشگاه و مدل دستگاه، گارانتی فاقد اعتبار خواهد بود. در صورت عدم تعمیر دستگاه در شهرستان، دستگاه با هزینه مشتری به تهران ارسال میشود.

نکته ۳: در صورتیکه لوازم جانبی محصول شما دچار اختلال در عملکرد شوند و نیاز به تعویض لوازم جانبی محصولات دلونگی داشته باشید باید قطعه معیوب را برایمان مرجوع کنید، سپس ما قطعه سالم و بدون عیب را برایتان ارسال می‌کنیم. (برای این مورد با شرکت سیما سرویس هماهنگی شود)

مهم:

کارت گارانتی در صورتی فعال و معتبر است که در هنگام خرید کارت تکمیل و تحویل خریدار گردد و خریدار کد کارت را در تاریخ خرید به سامانه ۱۰۰۰۸۱۱۸ ارسال نماید. کارت های گارانتی که بعد از تاریخ تحویل خریدار بشوند، فاقد اعتبار می باشند.

مدت زمان اعتبار گارانتی چقدر است؟

مدت زمان اعتبار کارت گارانتی ایران دلونگی از زمان تخصیص آن به مدت ۱۸ ماه و ۵ سال خدمات پس از فروش است. بنابراین تا ۱۸ ماه اگر لوازم جانبی و قطعات لوازم خانگی دلونگی شما دچار اختلال شود می‌توانید با ما در ارتباط باشید تا مشکل را برای شما رفع کنیم. (هزینه تامین قطعات بر عهده مشتری میباشد)

 شرایط ضمانت نامه:

خیلی مهم: رفع خرابی احتمالی بر عهده مراکز خدمات بوده و فروشگاه(واحد فروش) ایران دلونگی مسئولیتی در این خصوص ندارد. برگ ضمانت نامه مخصوص وسایل الکتریکی خانگی قهوه ساز های خانگی (گریل، نسپرسو اسپرسو و…) و کلیه محصولات زیر مجموعه شرکت های دلونگی، کراپس و نسکافه بوده و به مدت ۱۸ ماه از تاریخ خرید اعتبار دارد.

سامانه پیامکی انحصاری شرکت ایران دلونگی (سیما سرویس): ۱۰۰۰۸۱۱۸

شرکت سیما دارای مجوز خدمات پس از فروش (ثبت: ۱۸۲۰۲۰ – تاسیس ۱۳۷۹)

مرکز خدمات پس از فروش مشتریان ASC ایران

واحد ارتباطات:

۸۸۴۱۵۳۸۲ / ۸۸۹۳۰۲۹۸ / ۰۲۱-۸۸۳۲۱۸۵۸ (پاسخگویی ۱۰ صبح الی ۱۷ عصر)

مراکز خدمات در تهران: میدان هفت تیر – میدان امام حسین – خیابان شهید بهشتی

واحد گزارش تخلف و حراست ایران دلونگی (دفتر مرکزی بانه): ۳۴۵۰۲ ۴۲ ۰۸۷۳ – ۰۸۷۵ ۶۴۷ ۰۹۱۲ 

خدمات پس از فروش ایران دلونگی (سهامی خاص)

ما در ایران دلونگی اهمیت ویژه‌ای برای رضایت مشتری قائل هستیم. بنابراین در جهت احترام به آرامش خاطر شما عزیزان بخش خدمات پس از فروش و گارانتی ایران دلونگی برای محصولات خود در نظر گرفته ایم: بنابراین در صورت وجود مشکل تیم ایران دلونگی آن را برای شما حل می کند.

خدمات پس از فروش و گارانتی ایران دلونگی شامل چه مواردی است؟

قبل از هر چیز باید عنوان کنیم که بخش گارانتی و خدمات پس از فروش فعلا برای تعداد خاصی از محصولات ما که لوازم جانبی دارند فعال شده است.

نکته ۱ : گارانتی و خدمات پس از فروش تنها برای تعویض لوازم جانبی و قطعات دستگاه فعال شده است. بنابراین وجود اختلال در عملکرد داخلی و سخت افزاری دستگاه دلونگی شامل خدمات گارانتی ایران دلونگی نمی‌شود و ما صرفا مسئولیت تعویض قطعات و لوازم جانبی محصولات دلونگی را بر عهده داریم.

نکته ۲ : در صورتیکه تمایل به فعال سازی گارانتی و خدمات پس از فروش برای محصول خود دارید باید در هنگام خرید به فروشندگان ما اطلاع دهید تا برگه گارانتی را همراه محصول برایتان ارسال کنند.

نکته ۳: در صورتیکه لوازم جانبی محصول شما دچار اختلال در عملکرد شوند و نیاز به تعویض لوازم جانبی محصولات دلونگی داشته باشید باید قطعه معیوب را برایمان مرجوع کنید، سپس ما قطعه سالم و بدون عیب را برایتان ارسال می‌کنیم.

مدت زمان اعتبار گارانتی چقدر است؟

مدت زمان اعتبار کارت گارانتی ایران دلونگی از زمان تخصیص آن به مدت ۱۸ ماه است. بنابراین تا ۱۸ ماه اگر لوازم جانبی و قطعات لوازم خانگی دلونگی شما دچار اختلال شود می‌توانید بدون نیاز به پرداخت هزینه، به صورت رایگان قطعه جایگزین را دریافت کنید.

همچنین شرایط گارانتی و خدمات پس از فروش ما شامل دستگاه‌هایی می‌شود که در حال حاضر ما قطعات و لوازم جانبی آن‌ها را در فروشگاه موجود داریم. (در ادامه لیست آن‌ها را برایتان قرار داده‌ایم)

از جمله قطعاتی که شامل خدمات پس از فروش و گارانتی محصولات ایران دلونگی می‌شود:

۱ – رسوب گیر
۲ – پرتافیلتر
۳ – مایع شستشو
۴ -کانتینر (مخزن) شیر

نکته: بخش گارانتی و خدمات پس از فروش محصولات ایران دلونگی تا اطلاع ثانوی فعال نمی‌باشد. از صبر و شکیبایی شما سپاس‌گذاریم.