تفاوت دولچه گوستو و نسپرسوساز در چیست؟

دولچه گوستو را انتخاب کنم یا نسپرسوساز؟ کارایی دولچه گوستو بیشتر است یا نسپرسوسازها؟

این سوالات برای کسانی مطرح می‌شوند که خریدار قهوه سازهای کپسولی هستند اما نمی‌دانند کدام یک از این دستگاه‌ها برای سلیقه‌ی آن‌ها مناسب‌تر است. نسپرسو سازها و دولچه گوستوها تنها دستگاه‌های قهوه ساز کپسولی این روزهای بازار فروش هستند به همین دلیل دغدغه‌ی هواداران قهوه‌های راحت و سریع انتخاب یکی از این ۲ محصول است. این ۲ محصول در حین شباهت‌هایی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود، تفاوت‌هایی نیز دارند که بهتر است قبل از انتخاب به عنوان یک خریدار، بدانید؛ ادامه‌ی متن می‌تواند برای تمامی سوال‌هایی که در این رابطه دارید، پاسخ‌هایی داشته باشد.

دستگاه دولچه گوستو یا اسپرسوساز نسپرسو

شباهت دستگاه دولچه گوستو و دستگاه نسپرسوساز در چیست؟

بارزترین شباهت این دو محصول در این است که هر دو قهوه سازی کپسولی هستند پس این ۲ محصول تنها برای کسانی مناسب در نظر گرفته می‌شود که به دنبال راحتی و آسانی دستگاه‌های قهوه ساز کپسولی هستند. همچنین هر ۲ این محصولات با درجه بندی خاصی برای استفاده از آب در نظر گرفته شده‌اند و بیشتر قهوه سازهای کپسولی به ویژه دستگاه‌های برند دلونگی از فناوری Flow Stop در سیستم حرارتی خود، برخوردار شده‌اند.

تفاوت‌های ظاهری دولچه گوستو و نسپرسوساز در چه مواردی هستند؟

دستگاه‌های نسپرسوساز و دولچه گوستو، هر دو از جدیدترین قهوه سازها به شمار می‌روند از این رو ظاهر آن‌ها با سلایق افراد امروزی و جوانان، سازگاری بیشتری دارد. اما تفاوت‌هایی نیز در بین ظاهر دولچه گوستو و نسپرسوساز وجود دارد؛ دولچه گوستو با طراحی امروزی‌تر و بسیار خاص‌تری به بازار جهانی پا گذاشته است. خریدارانی که به اشکال هندسی و فضایی علاقه بیشتری دارند و دستگاه‌هایی با ظاهری متفاوت و بسیار مدرت را ترجیح می‌دهند؛ معمولا جذب ظاهر دولچه گوستو می‌شوند.

ظاهر نسپرسوسازها نیز بر اساس مدل‌هایی که دارند در سبک‌های مختلف مدرن و مینیمالیست طراحی شده‌اند و جلوه‌ی مناسبی به فضای آشپزخانه می‌دهند. در نسپرسوسازها معمولا مخزن آب در قسمت پشتی بدنه پنهان شده اما در دولچه گوستوها، جایگاه مخزن متفاوت می‌باشد و ساختارهای جذاب و متفاوتی برای آن‌ها در نظر گرفته شده است.

تفاوت نسپرسو ساز با قهوه ساز کپسولی دولچه گوستو

عملکرد هر یک از این دو قهوه ساز کپسولی، چه تفاوت‌هایی با یک دیگر دارند؟

علی رغم شباهتی که هر دو در استفاده از کپسول‌های غلاف دار و مهر و موم شده دارند؛ تفاوت اصلی دستگاه دولچه گوستو و نسپرسو در این ویژگی است. نسپرسو ساز در ۲ ساختار متفاوت ساخته می‌شوند، برخی از آن‌ها کاملا اتوماتیک هستند و برخی دیگر نیمه اتوماتیک به حساب می‌آیند. تفاوت این ۲ مدل نسپرسوسازها در این است که، دستگاه اتوماتیک در کنار خود سیستم کف شیرساز دارد اما دستگاه نسپرسوساز نیمه اتوماتیک فاقد این سیستم است. اگر شما قصد داشته باشید اسپرسو خود را با شیر و فوم مخلوط کنید، دستگاه‌های اتوماتیک بهترین گزینه برای شما هستند.

اما دولچه گوستوها این دسته بندی را ندارند و تنها با یک عملکرد ساخته می‌شوند؛ آن‌ها نیازی به سیستم کف شیرساز ندارند زیرا در تکنولوژی کپسول‌های آن‌ها، پودر شیر نیز به خدمت گرفته شده و در صورت تمایل به نوشیدنی نوشیدنی‌های ترکیبی، تنها خرید کپسول‌های آن‌ها، کفایت می‌کند. علاوه بر این تفاوت بسیار مهم، دولچه گوستوها تنها دستگاه‌های قهوه ساز هستند که می‌توانند نوشیدنی‌های سرد را نیز به صورت اتوماتیک آماده کنند و این برای طرفداران قهوه‌های سرد مثل آیس کافی‌ها و نسکوئیک ها، بهترین ویژگی است.

کپسول‌های دولچه گوستو و نسپرسو با چه ویژگی‌ها آماده شده‌اند؟

ابداع کننده‌ی کپسول‌های نسپرسو، یکی از زیر شاخه‌های برند سوئیسی نستله به نام نسپرسو است که معمولا کپسول‌هایی با پوشش و غلاف آلومینیومی را تولید می‌کند تا طعم و عطر قهوه‌ها تا هنگامی که مورد استفاده قرار می‌گیرند حفظ شوند. کپسول‌های نسپرسو معمولا به صورت ۵ گرمی می‌باشند و برای یک شات اسپرسو بهترین گزینه هستند؛ تنوع این کپسول ها در نوع قهوه‌ی آن‌ها و مقدار غلظت آن‌ها است و در برخی از کپسول‌ها از برخی طعم دهنده‌ها مثل کارامل، وانیل و یا نارگیل استفاده شده تا تنوع طعم بیشتری پیدا کنند.

اما تنوع کپسول‌های دولچه گوستو بسیار زیادی است به طوری که حتی برای دم نوش‌ها و چایی‌ها نیز کپسول تولید شده تا شما محدودیتی در نوشیدنی روزانه خود نداشته باشید. این کپسول‌ها نیز به برند نستله و زیر شاخته نسکافه تعلق دارند؛ کپسول‌های دولچه گوستو حجم بیشتری دارند و برای فنجان‌های بزرگتر نیز مناسبند.

کپسول های دولچه گوستو بسته به نوع نوشیدنی که انتخاب می‌کنید، تعداد متفاوتی دارد؛ برخی از آن‌ها که برای نوشیدنی‌های ترکیبی آماده شده‌اند از ۲ نوع کپسول برخوردارند؛ کپسول شیر و کپسول قهوه و برخی دیگر ۱۶ کپسول یکسان با طعم‌های مختلف دارند. برای آن که در آماده کردن این کپسول‌ها مشکلی نداشته باشید بر روی پوشش آن، درجه مناسب دستگاه تعیین شده و شما نیز بهتر است طبق راهنمایی پیش بروید.

تفاوت قهوه ساز کپسولی نسپرسو با دولچه گوستو

دولچه گوستو را برای خرید انتخاب کنم یا نسپرسو ساز را؟

بعد از تمامی بررسی‌هایی که انجام گرفت نوبت به پرداختن به این سوال مهم است؛ جواب این سوال برای هر خریداری متفاوت است زیرا باید طبق بررسی‌هایی که در این متن انجام گرفتانتخاب هر یک از این قهوه سازهای کپسولی بهتر است با توجه به نکات زیر انجام شود:

نکته ۱: هزینه‌ای که برای هر یک از این محصولات می‌پردازید متفاوت است و معمولا دستگاه‌های دولچه گوستو از دستگاه‌های نسپرسوساز تمام اتوماتیک، ارزان‌تر هستند
نکته ۲: کپسول‌های نسپرسو به سبب شناخته شده‌تر بودن و تنوع برندهای سازنده‌ی خارجی و داخلی بیشتر است و در صورت انتخاب برند مناسب، طعم نوشیدنی شما کاملا با نوشیدنی‌های یک باریستای حرفه‌ای برابری می‌کند.
نکته ۳: سرعت آماده سازی و تنوع نوشیدنی‌هایی که توسط کپسول‌های دولچه گوستو آماده می‌شود، بسیار بیشتر است و برای تمامی سلایق در نظر گرفته شده‌اند.